15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında hazırlanan ‘’ Milli  Birlik yürüyüşü’’ saat 19:00’da  15 Temmuz Demokrasi  Meydanı önünde  Kaymakamımız Sayın Sercan SAKARYA, Belediye Başaknı Fatih ÜNSAL, İlçe  Jandarma  Komutanı Arif YARDIMCI,  İlçe  Eminyet Amir V. Orhan DENİZ,  Kamu Kurum ve Kuruluşların Müdürleri  ve  çalışanları, Siyasi Parti İlçe  Başkanları ve Üyeleri, Sivil  Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Üyeleri, Mahalle ve Köy Muhtarları ile çok sayıda  vatandaşlarımızın katılımı ile  başladı.
 
    Ardından  Şehitlerimizi Anma Programı saat 20:00 ‘de 15 Temmuz Demokrasi  Meydanı’nda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunması ve 15 Temmuz Şehitlerimize ithafen Kuran-ı kerim Tilaveti ve Dualar okunması ile devam etti.
 
 Açılış Konuşmasını yapan Kaymakamımız Sayın Sercan SAKARYA ‘’ Rengini  şehitlerimizin kanından alan Ay-Yıldızlı al bayrağımızın gölgesi altında sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşamaya ant içmiş aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip  ERDOĞAN’ ın  çağrısıyla  çıktıkları sokaklarda, yurdun dört bir köşesinde tanklara, bombalara ve kurşunlara göğsünü siper etmiş, bu hain darbe girişimini vatansever güvenlik güçlerimizle  birlikte engellemiştir. Ülkemizin ve Milletimizin bölünmez bütünlüğü için canını seve seve veren tüm Aziz Şehitlerimizi rahmet ve dua , Kahraman Gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyorum.’’ dedi .