Sarıyahşi Tiyatro ve Konferans salonunda “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü” dolayısıyla kutlama ve anma programı düzenlendi. Programa Kaymakamımız Sayın Sercan SAKARYA, Belediye Başkanı Sayın Fatih ÜNSAL, Aziz Şehitlerimizin kıymetli aileleri, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
Program; Saat 10:00 da Atatürk Anıtına çelenk sunma ile başlayıp, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmanın yapılması, daha sonra Şehit Kabirlerinin ve Şehit ailelerinin ziyaret edilmesi ile devam etti.
Saat 14:00’te Sarıyahşi Tiyatro ve Konferans salonundaki kutlama ve anma programına geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Kuran-ı Kerim Tilaveti, Çanakkale konulu şiirlerin ve kompozisyonların okunması, oratoryo ve sinevizyon gösterisi ile program sona erdi.
Kaymakamımız “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü” kutlama ve anma programının hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür etti.