Kaymakamımız Sayın Sercan SAKARYA, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla okulları ziyaret edip, okullarda görev yapan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı ve tüm öğretmenlerimize kırmızı gül verdi.

Kaymakamımız  Sercan SAKARYA “ Cumhuriyet’in erdemini öğreten , milletçe topyekün çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmayı hedefleyen ve bu hedefe ulaşmak için kararlılıkla yürüyen öğretmenlerimiz, yetiştirdikleri öğrencilerinin vatan sevgisi, fikir hürriyeti ve insanlık meziyetinin kıymetli birer timsali olmalarını sağlamak için yüce bir görev üstlenmiştir. Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında olan öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. İdealini ve heyecanını daima taze tutan kendini her zaman yenileyen siz değerli öğretmenlerimizin sayesinde Ülkemiz, her alanda kalkınmış ve gelişmiş bir dünya devleti haline gelecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere , aramızdan ayrılan ve görevi başındayken şehit olan bütün öğretmenlerimizi ve eğitimcilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.