Saygıdeğer Hanımefendiler,
 
Hayatın her alanında sevgiyi, fedakarlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden tüm kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü en içten dileklerimle kutluyorum.
Kadınlarımızın eğitimli, bilgili ve bilinçli olması sağlıklı bir toplumun ön şartıdır. Dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş mücadeleler veren Türk kadını, büyük bir özveri ve hassasiyetle dün olduğu gibi bugün de sağlıklı, mutlu ve güzelliklerle dolu gelişmiş bir toplum olmanın mihenk taşı olma özelliğini koruyarak, ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşımaktadır.
Aile birliğinin en önemli unsuru olan kadınlar, ülkemizin gelişmesinde ve çağdaş düzeye ulaşmasında önemli bir yere sahiptir. Toplumumuzda var olan güçlü aile bağları, aile bireylerinin birbirine gösterdiği sevgi, saygı ve anlayış kadınlarımızın eseridir.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK “Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın ve Dünya da her şey kadının eseridir” diyerek kadınlarımıza verdiği önemi ortaya koyarak, gelecek nesiller olan bizlere kadınlarımıza gerekli sevgi, saygı ve hoşgörüyü göstermemizi emretmiştir.
Bu duygu ve düşüncelerle; fedakârlığın timsali olan başta Aziz Şehitlerimizin kıymetli anneleri ve eşleri ile Sarıyahşili kadınlarımız olmak üzere, bütün kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü içtenlikle kutluyor, sevgi ve şefkati hiçbir karşılık beklemeden veren tüm annelerimize ve kadınlarımıza en kalbi duygularımla sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.
                                                                                                            
                                                                                                                                                    Sercan SAKARYA
                                                                                                                                                  Sarıyahşi Kaymakamı