AKSARAY İLİ SARIYAHŞİ KAYMAKAMLIĞI
SOSYAL YARDIMLAŞMA ve DAYANIŞMA VAKFI
Sodes Proje Koordinasyon Birimi Çanakkale Kültür Gezisi Teknik Şartnamesi
 
Alım Yapan :Aksaray Sarıyahşi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı SODES Birimi
Alımın Adı   :Çanakkale Kültür Gezisi otobüs, yemek, konaklama ve yol giderleri hizmet alımı
Alım Tarihi :17/07/2018
Alım Saati   :17 00
 
1. KONU:
Bu Teknik Şartname Sarıyahşi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan “Mutlu Yarınlar Gençlerle Gülecek” isimli proje ile 23 Temmuz 2018- 26 Temmuz 2018 tarihlerinde üç günlük Çanakkale Kültür gezisi için satın alınacak hizmet alımının teknik özellikleri ile ilgili hususları konu alır.
2. SEYAHAT VE TEKNİK HUSUSLARI:
a.Otobüs Araç Kiralama:
-Çanakkale Kültür Gezisi 40 Katılımcı ve 6 idareci olmak üzere toplam 46 kişilik grup olup, 23 Temmuz-26 Temmuz 2018 tarihlerini kapsayan üç günlük gezi programıdır.
-Otobüste kek veya vb. gıdalar ile sıcak ve soğuk içecekler gidiş ve dönüşte en az dört defa ikram olarak sunulacaktır.
-Kiralanacak Otobüs gerekli şehirlerarası taşıma belgelerine sahip olmalıdır.
-Kiralanacak Otobüsün yaşı 2012 modelin altında olmayıp; en az 46 koltuk kapasiteli, klimalı, yürürlükteki
Mevzuatlara uygun bir özelliğe sahip olmalıdır.
-Kiralanacak otobüsün E Sınıfı Sürücü Belgesine sahip iki şoförü bulunacaktır.
-Aracın, Karayolu Trafik Kanunun uygun gördüğü nitelikte reflektörleri ve ilkyardım çantası bulunacaktır.
-Yolcuların güvenliğinden araç şoförü ve firma sorumludur.
-Otobüsün arızalanması, kaza yapması, yolculuğa devam edemeyecek duruma gelmesi veya benzeri durumlarda yüklenici, en fazla 2 saat içinde, bu şartnamedeki şartları taşıyan yeni bir otobüs ile personel
tedarik ederek gezinin devamını sağlamakla yükümlü olacaktır. Trafik kurallarının ihlali ve bununla
beraber gelebilecek olan trafik cezaları yüklenici firmaya aittir.
-Kiralanan aracın kalorifer, klima v.b. tüm aksamları faal, bakım ve onarımları yapılmış olacaktır.
-Aracın kira süresi içerisinde günün her saatinde proje yetkilisinin emrinde ve belirlediği yerde olacaktır.
-Kiralanan aracın kiralanması süresi içerisinde her türlü bakımı, onarımı, lastiklerinin kullanımdan dolayı
aşınması nedeniyle değiştirilmesi ve tamir giderlerinin tamamı yükleniciye aittir
-Program dâhilindeki Araçların yakıt ve her türlü giderleri, otopark, trafik para cezaları, sürücülerin konaklama v.s.ve iaşe giderleri yüklenici firmaya ait olacaktır.
-Gezi süresince bütün herkes ve görev alacak personelin tamamına yüklenici firma tarafından seyahat
sigortası yaptırılacaktır.
-Gezi esnasında Otobüsle ilgili istenen zorunlu belgelerden (Sürücü Belgesi, Mesleki Yeterlik Belgesi(SRC2), D2 Yetki Belgesi, TURSAB onaylı belge, Araç Ruhsatı, Araçların Zorunlu Mali Sorumluluk(Trafik) Sigorta Poliçesi, Kasko sigortaları, Karayolu Yolcu Taşımacılığı Zorunlu Koltuk Ferdi Kaza Sigorta Poliçesi, Karayolu Mali Sorumluluk Sigorta Poliçesi vb. belgeler eksiksiz hazır olacaktır. Bu konu ile ilgili tüm kontrol ve sorumluluk yükleniciye aittir.
-İhalede belirtilen paket program gereği, Aracın tüm giderleri yüklenici firmaya at olacaktır.
 
b.Yemek Programı:
Sabah Kahvaltısı: Kahvaltılarda 46 kişinin sabah kahvaltısı set menü veya sıcak çorba şeklinde olacaktır. Menüde en az aşağıda belirtilen yiyecek ve içecekler bulunacaktır. “Beyaz-kaşar peynir, zeytin, tereyağı, bal/reçel (küçük kutularda veya serpme)yumurta ve 0,5 ml pet şişede su olacak ve bedeli firma tarafından ödenecektir.
Öğlen Yemeği: Çorba, kırmızı-beyaz et yemeğe veya servis köfte, mevsim salatası, meyve suyu veya gazlı içecekler bulundurulacaktır. Kırmızı veya beyaz et çeşitlerinden katılımcı ve görevli personeller sadece bir porsiyon ve bunlardan en çok 4 (dört) çeşidini alabileceklerdir. Yemekle birlikte kişi başı 1 meşrubat ve 0,5 ml pet şişede su servis edilecektir. Yemek sonrasında isteyenlere kişi başı çay verilecektir.
Akşam Yemeği: Çorba, kırmızı-beyaz et yemeğe veya servis köfte, mevsim salatası, meyve suyu veya gazlı içecekler bulundurulacaktır. Kırmızı veya beyaz et çeşitlerinden katılımcı ve görevli personeller sadece bir porsiyon ve bunlardan en çok 4 (dört) çeşidini alabileceklerdir. Yemekle birlikte kişi başı 1 meşrubat ve 0,5 ml pet şişede su servis edilecektir. Yemek sonrasında kişi başı çay verilecektir.
 
 
c.Konaklama Programı:
23 Temmuz 2018 günü programa katılan 46 kişilik grubun konaklama işi 1 gün Çanakkale diğer iki gün ise İstanbul ilinde olacaktır. Konaklanacak yerde en az iki en fazla dört kişilik odalarda konaklama yapılacaktır. Yataklar çarşaflar temiz ve hijyen kurallarına uygun, içerisinde banyo, wc, havalandırma, ışıklandırma, sabun havlu vb. hijyen kurallarında olması gereken unsurlar yerine getirilecektir. Konaklanacak mekan konusunda ise öğretmen evleri tercih edilecek bedeli firma tarafından karşılanacaktır.
 
d.Rehber Programı:
Çanakkale ve İstanbul’ daki tarihi ve kültürel ziyaret yerlerinin tanıtımı o bölge konusunda bilgi, beceri ve yeteneği olan, rehberlik konusunda yetki belgesi olan rehber eşliğinde tanıtım sağlanacaktır. Rehberin hak edişi ilgili firma tarafından ödenecektir. 
 
3. GEZİ PROGRAMI:
-23/07/2018 Pazartesi günü saat 00:15’ da ilçeden Bursa’ ya hareket
-Bursa ilinde bulunan Tophanedeki Türk büyüklerinin Türbeleri ile Ulu Camii Ziyareti, Uludağ zirvesini kısa bir ziyaretten sonra aynı gün Çanakkale iline hareket;
-23 Temmuz 2018 Pazartesi günü Çanakkale’ de konaklama, 24/07/2018 Salı günü rehber eşliğinde Çanakkale-Gelibolu şehitlikleri ziyareti, serbest zaman; Aynı gün konaklama yeri İstanbul’ a hareket;
-25 Temmuz 2018 Çarşamba ve 26 Temmuz Perşembe günleri İstanbul’ da gezi rehberi eşliğinde Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Dolmabahçe Sarayı, Sultan Ahmet, Mısır Çarşısı, Çamlıca Tepesi, Boğaz Tekne Turu yapıldıktan sonra Panorama 1453 ziyaret edilecektir.
-26  Temmuz günü  en geç saat 20:00 de İlçeye hareket edilecektir.
 
4. DİĞER HUSUSLAR
-Gezi süresince otobüs önüne uygun ebatta ve proje görünürlük kuralları çerçevesinde pankart yaptırtılıp, bedeli yüklenici tarafından karşılanır.
-Hava koşulları veya olağan bir durumdan dolayı idare, faaliyet tarihlerinde değişiklik yapabilir
-Hizmetin aksamadan yürütülmesi esastır. Hizmetin gecikmesi veya şartnamede belirtilen hizmet alımlarında aksaklık olması halinde yüklenici firmaya ihale bedeline günlük % 3’ ü oranında cezai müeyyide uygulanır.
-Firmalar teklif verdiklerinde şartname ve eklerini incelemiş ve kabul etmiş sayılır.
-Şartnameye uygun olmayan hizmetler teslim alınmaz ve bedeli hak edişten düşülerek ödenir.
-Gezinin bitimine müteakip, Aksaray SODES Proje Koordinasyon Birimince ödenek aktırıldığı takdirde işi alan firmaya ödeme yapılır.
-Ödemelerde oluşabilecek EFT-HAVALE ücretleri ihaleyi alan firmaya aittir.
-Satın alım ile ilgili tüm bilgiler Sarıyahşi Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı SODES Proje Koordinasyon biriminden temin edilebilir.
-İş bu ihale sonucu oluşturulacak sözleşmeden doğan harç, vergi gibi masraflar yüklenici firmaya (ihaleyi alan kişiye) aittir.
-Satın alım ile ilgili anlaşmazlıklarda Aksaray Mahkemeleri yetkilidir.
 
              Satın alıma katılan ve teklif veren firma bu şartnameyi okuyup kaşeler ve imzalar. Bu şartnameyi imzalayan firmalar belirtilen bütün şartları kabul etmiş sayılır. İdare satın alımı yapıp yapmamakta serbest olup gerek gördüğünde lüzum üzerine satın alımın iptalini ve gazi tarihinin değiştirilmesinde serbesttir…./…/2018
 
        BAŞKAN                                                    ÜYE                                                        ÜYE
 
     Arif ÜNVER                                          Samet TÜZÜN                                         Sibel GÖKÇE
   Vakıf Müdürü                           Sarıyahşi Belediyesi Fen İşleri Md.        Sodes Tiyatro Sin.Konf.Sal.Görevlisi                        
 
                 Bu 2 sayfadan oluşan Teknik ve özel şartnameyi okudum ve tüm maddeleri kabul ettiğime dair teklifimi veriyor ve imzalıyorum…../…./2018
 
FİRMA                          :
ADI SOYADI                 :
İMZA VE  KAŞE           :