Güzelliklerin paylaşıldığı, milli ve manevi değerlerimizin en üst seviyeye çıktığı bir Kurban Bayramı’na daha  milletçe ulaşmanın mutluluğunu  yaşıyoruz.
 
Bilindiği üzere bayramlar, toplumda oluşturduğu manevi iklim  ile  İslam aleminin üstüne rahmet olarak inmekte, çağımızın getirdiği tüm olumsuzlukları bertaraf etmektedir. İnancımızdan ve milli duygularımızdan aldığımız  bu güç, bizleri bir araya getirmekte, rahmeti, fazileti ve mağfiretiyle insanlığı huzura sevk etmektedir.
 
Bu mübarek bayramda, yüce dinimizin tavsiye ettiği gibi herkesin birbiriyle kucaklaşmasını  ve tüm toplumumuza dayanışma ve yardımlaşma havasının hakim olmasını temenni ediyorum. Bütün  vatandaşlarımızı bu güzel bayram günlerinde sevgiyle, muhabbetle kucaklaşmaya çağırıyorum. Dayanışmamız , birbirimize olan yakınlığımız, millet olarak en önemli güç kaynağımızdır. Huzur ve güven ortamı içinde kutlayacağımız Kurban Bayramı vesilesiyle ülkemizin birlik ve beraberlik içinde daha müreffeh olmasını, milletimizin sağlık ve saadetini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.
 
Ülke olarak, sınırlarımızın içinde ve dışında huzurumuza kast eden terörle ve teröristle mücadeleyi kararlılıkla sürdürdüğümüz bu zorlu süreçte idrak ettiğimiz Kurban Bayramı vesilesi ile vurgulamak istiyorum ki ; Birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik girişimler, beyhude bir çabadan öteye  geçmeyecektir, Milli ve dini duyguları, inançları, örf ve adetleriyle ülkemiz, daima  birlik içinde , iri ve diri olacaktır. Sevgi, kardeşlik, birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak edeceğimiz Kurban Bayramı’nın , Milletimizin yüreğine huzur vereceğine, toplumsal dayanışmamızı pekiştireceğine olan  inancım tamdır.
 
İlçemiz de; vatandaşlarımızın bayramını huzur içinde geçirebilmeleri için  gerekli her türlü tedbir alınmıştır. Kazaların en çok yaşandığı bayramlarda seyahate çıkacak vatandaşlarımızın trafikte dikkatli olmalarını ve trafik kurallarına harfiyen uymalarını bekliyorum. Bayramda görev başında olan tüm güvenlik görevlilerimize ve sağlık personelimize görevlerinde başarılar ve kolaylıklar dilerim.
 
Bu duygu  ve düşüncelerle Sarıyahşili Hemşerilerimizin, Kurban Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve kardeşlik duygularının pekiştiği bu günlerin Milletimize, İslam Alemine ve Tüm İnsanlığa  barış, sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini dilerim.
 
                                                                                                      
                                                                  
                                                                                                                                                                             
                                                                                                                                               Sercan SAKARYA
                                                                                                                                        Sarıyahşi Kaymakamı